Opkøbet vil udvide Templafys platform til dokumentoprettelse og give brugerne større mulighed for at samarbejde.
Templafy opkøber Napp
Templafy opkøber danske Napp, der er medlem af GRAKOM. Templafy hjælper virksomheder med at beskytte deres virksomhedsdokumenter, og Napp er en platform til aktivering af B2B-salg.
Opkøbet af Napp udvider Templafys platform til dokumentoprettelse og giver brugerne større mulighed for at samarbejde med modtagere af virksomhedsdokumenter og følge effekten af dokumenter.
Templafy vil med Napps teknologi gøre det muligt for deres millioner af brugere at dele virksomhedsdokumenter sikkert og følge modtagerens engagement.
Det er en ny rolle, men én han går til med både ydmyghed og ambitioner. Adm. direktør i Jydsk Emblem Fabrik, René Milholt, er netop valgt ind i GRAKOM og GRAKOM Arbejdsgiveres bestyrelse. Her ser han frem til at give promotionbranchen en stemme i drøftelserne om kommunikationsindustriens vilkår og fremtid.