Log ind Nulstil adgangskode

Annuller
Annuller

Ny medlemskonsulent i Brancheforeningen Grakom

Fredag 30. juni 2017
Ole Vedel Rasmussen

Grakom har ansat Ole Vedel Rasmussen, 52, som ny medlemskonsulent med fokus på salg af medlemskaber og miljøydelser.

Ole Vedel Rasmussen har været key account manager i Renovadan, salgs- og marketingchef i Renoflex og arbejdet fire år som leder af Arctic Paper Danmark. Han har yderligere i en periode været direktør for Stena Recyclings papir-, pap- og plastdivision, og har således haft mange berøringsflader med den grafiske branche. Hos Grakom bliver Ole Vedel Rasmussens primære fokusområde virksomheder inden for pack-segmentet.

»Jeg ser frem til at udvikle fundamentet for de potentielle medlemsvirksomheder. Og så glæder jeg mig til at komme ud til virksomhederne, og sammen med dem finde ud af, hvordan Grakom kan tilføre den enkelte virksomhed værdi,« siger Ole Vedel Rasmussen. Ud over at tiltrække nye virksomheder, vil den nye medlemskonsulent også formidle Grakoms services indenfor miljø. 
Læs også
Politikens Forlag er det første forlag, der køber adgang til ClimateCalc. Gevinsten er ifølge produktionschef Tomas Henriksen, at forlaget får mindre manuelt arbejde og et mere ensartet datagrundlag.
Intergrafs Economic Report 2026 giver et overblik over udviklingen i den europæiske grafiske branche. Rapporten er gratis for GRAKOMs medlemmer.