Log ind Nulstil adgangskode

Annuller
Annuller

Erhvervsrejse til Holland - ny dato

Tirsdag 09. juni 2015
Den hollandske grafiske branche ligner på mange måder i struktur den danske, om end markedet er noget større, og der er flere virksomheder. De mange meget store virksomhedskoncerner der findes i Holland gør, at kravene til de grafiske løsninger der efterspørges samt kvalitetssikringen er høje, og det bevirker, at de hollandske grafiske virksomheder er langt fremme på både produktions-, salgs og marketingsiden.
Dette kan du nu ved selvsyn opleve, når GA arrangerer en erhvervsrejse til Holland fra den 7. til den 10. september 2014.
Programmet inkluderer besøg på fire meget forskellige og spændende grafiske virksomheder, møde med den hollandske brancheforening og besøg hos Canon/Océs digitale udviklingsafdeling.
Læs mere om turen (PDF fil med program)
Hurtig tilmelding tilrådes, da der er begrænset antal pladser. Sidste tilmeldingsfrist den 4. august 2014
Læs også
Nu er Forbrugermandens praksis på miljømarkedsføringsområdet blevet vedtaget af Folketinget.
Branchen er ikke i stand til at overholde sine egne regler, lyder det fra ervhvervsminister Morten Bødskov.