Log ind Nulstil adgangskode

Annuller
Annuller
HeroMobile

Stephanie Violet Sørensen
Kommunikationskonsulent Stephanie Violet Sørensen

Mød POWERs CEO

Hvad kræver det at vækste i en benhård branche – og hvilke krav stiller en markedsleder som POWER til sine fremtidige samarbejdspartnere?

KOMM Dagen 2025 markerer GRAKOMs 150-års jubilæum – og er en dag, hvor hele kommunikationsindustrien samles til indsigt, inspiration og netværk. Vi har samlet et stærkt program med markedseksperter, og i år kan du bl.a. møde Jesper Boysen, CEO for POWER.

Du kan glæde dig til at høre Jesper Boysen løfte sløret for, hvordan han designer fremtidens markedsføring og skaber vedvarende vækst. På KOMM Dagen vil han også dele, hvilke forventninger og krav POWER stiller til de leverandører, der skal med på rejsen mod fremtidens marked.

Siden etableringen i Danmark i 2015 har POWER vokset sig til en nordisk elektronikgigant med næsten 200 butikker fordelt på fire lande og over 4.400 medarbejdere. Ambitionen er klar: At være foran markedet med effektive løsninger, der både skaber værdi for kunderne og sikrer en sund, bæredygtig og rentabel forretning.

En af de mest effektfulde kampagner i elektronikbranchen

I år er POWER shortlisted til Danish Digital Award for deres 2 Mill-kampagne for åbningen af Danmarks største elektronik- og hvidevarebutik. Elektronikbranchen faldt med over 5 procentpoint i 2024, men POWER formåede at vende udviklingen med en ekstrem effektfuld kampagne – ikke kun for POWER, men for hele branchen.

Åbningsdagen i Odense omsatte for 51,1 mio. DKK på under 20 timer – og nåede 70 mio. DKK hen over åbningsweekenden.

Læs mere om POWERs kampagne her.

Kom og vær med til KOMM Dagen 2025

GRAKOM har samlet et stærkt hold af markedseksperter – herunder Anne Skare – der sammen giver et aktuelt overblik over de økonomiske, politiske og teknologiske tendenser, der former kommunikationsbranchen netop nu.

Ses vi i Horsens den 23. maj?

Tilmeld dig her.